CMS

to 30 lat doświadczenia, innowacja i wysokie standardy jakości.

Odtwórz wideo

Cierpliwość, wytrwałość i ciężka praca to niezawodna kombinacja zapewniająca sukces.

Przejdź do sekcji producenta CMS

Oferta producenta

Konfigurator producenta

Katalogi producenta

ECE

Economic Commission for Europe

Regulacje na europejskim rynku kół wymagają coraz więcej produktów ze standardem ECE. Koła posiadające homologację ECE to koła, które odpowiadają parametrami technicznymi i jakością kołom z pierwszego wyposażenia pojazdu.

OEM

Original Equipment Manufacturer

Odnosząc się do części samochodowych, OEM oznacza producenta części oryginalnego wyposażenia, czyli części zgromadzonych i zamontowanych podczas budowy nowego pojazdu.

ABE

Allgemeine Betriebserlaubnis

Jest to dokument pozwolenia na użytkowanie w skazanej części w pojeździe. Kopia zezwolenia na użytkowanie części powinna zawsze znajdować się w pojeździe, aby na żądanie mogła zostać przedstawiona policji lub stanowisku kontroli ruchu.

TÜV

Technischer Überwachungsverein

Certyfikat wydawany przez stowarzyszenia inspekcji technicznej (w skrócie TÜV), są to zarejestrowane stowarzyszenia, które przeprowadzają kontrole bezpieczeństwa jako organizacja kontroli technicznej. Często są to kontrole bezpieczeństwa, określone przez prawo lub regulacje.

Przekonała Ciebie marka CMS?

Współpracuj z nami!

Najnowsza propozycja od CMS

CMS C30-ECE

Na pierwszy rzut oka pięć podwójnych ramion modelu C30 wygląda dostojnie. Ale najbardziej ekscytujący szczegół tej aluminiowej innowacji ujawnia się na rancie obręczy:  zakrzywione łopatki. To właśnie ten element nadaje feldze producenta CMS energiczny temperament.

POLECANA na lato

CMS C8-DMB
(DIAMANT SCHWARZ MATT)

Czarno polerowany mat i popularna konstrukcja 5-ramienna z ramionami w kształcie podwójnej litery Y . Polerowany rant podkreśla krawędź opony. Jeśli chodzi o konstrukcje: C8 jest poleca wymagającym kierowcom, między innymi kierowcom samochodów sportowych, wyścigowych  z nisko profilowymi oponami.

CMS C8 oczywiście oznacza produkt w jakości OE

Przekonała Ciebie marka CMS?

OFERTA: LATO 2021

Produkty na rok 2021

Nowe modele dostępne w sezonie letnim 2021

W nadchodzącym sezonie oferta CMS została poszerzona o pięć nowych pozycji. Zobaczymy między innymi wyposażony w 5-podwójnych ramion model CMS C29 w czarnym lakierze z polerowanym rantem. Pojawi się znany już dobrze model C27 w nowym wykonaniu kolorystycznym (TITAN GLOSS), oraz czerwono polerowany model C23 (DIAMOND RED GLOSS).

Najciekawszą propozycją jest chyba model C32-AREO-DB(czarno-polerowany), felga zoptymalizowana do odzyskiwania energii, przeznaczona do samochodów hybrydowych i elektrycznych

CMS to ponad 100 milionów wyprodukowanych kół...

Produkty pierwszego wyposażenia marki CMS

OEM

CMS, będąc jedną z 3 największych firm w swojej branży w Europie, poszerzył swoje portfolio i obsługuje łącznie do 22 producentów aut, dostarczając produkty pierwszego wyposażenia.

Fabryka CMS produkuje towary eksportowe dla takich klientów jak BMW Group (BMW, Mini), Daimler Group (AMG, Mercedes), Fiat Group (Alfa Romeo, Fiat i Lancia), Ford, Honda, Lada, Grupa Renault (Renault, Nissan, Dacia), PSA, Grupa Toyota (Toyota i Lexus) oraz Grupa VW AG (Audi, Bentley, Seat, Skoda, Porsche i Volkswagen).

CMS dostarcza produkty i usługi niektórym producentom w Turcji, takim jak Toyota Türkiye, Oyak Renault, Tofaş, Ford Otosan i Honda Türkiye. Wszyscy ci giganci branży motoryzacyjnej ufają jakości CMS i współpracują ze sobą jako inżynierowie i partnerzy projektowi dla swoich kół.

Środowisko

CMS jako jeden z pierwszych producent kół aluminiowych i jedna z wiodących firm na całym świecie w tej branży, dąży do ciągłego doskonalenia Systemu Zarządzania Środowiskiem poprzez zapewnienie wszystkich zasobów niezbędnych do przestrzegania zasad i celów ochrony środowiska na wszystkich etapach produkcji i obsługi począwszy od doboru surowca.

Aby osiągnąć ten cel, zobowiązujemy się do:

  • Spełniania wszelkich oczekiwań, wszystkich zainteresowanych stron związanych z procesami pracy wpływającymi na system zarządzania środowiskowego oraz niezbędnymi wymaganiami prawnymi dotyczącymi środowiska;
  • Oceny wpływów na środowisko, na które fabryka ma bezpośredni lub pośredni wpływ;
  • Przejęcia odpowiedzialności za konsekwencje związane z gospodarką odpadami i wpływem na środowisko w kontekście własnego systemu zarządzania środowiskiem;
  • Zapewnienia zasobów niezbędnych do realizacji zaplanowanych celów w zakresie systemu zarządzania środowiskowego oraz ciągłego doskonalenia systemu;
  • Wykorzystania zaplecza technicznego i finansowego do sortowania odpadów u źródła, prowadzenie badań zmniejszających zużycie zasobów naturalnych oraz monitorowanie i kontrolowanie wyników takich pomiarów w celu zapobiegania zanieczyszczeniom;
  • Zapewnienia wszelkich niezbędnych zasobów, takich jak szkolenia, informacje, itp., aby zapewnić udział wszystkich zainteresowanych stron w Systemie Zarządzania Środowiskowego;
  • Skoncentrowania się na wykorzystaniu materiałów podlegających recyklingowi w ramach podejścia opartego na cyklu życia oraz nadanie priorytetu wykorzystaniu materiałów przyjaznych dla środowiska, tam gdzie ma to zastosowanie.
Procesy produkcji

Projektowanie i rozwój produktu

Koła marki CMS są dostarczane na rynek europejski, dlatego są produkowane zgodnie z wymaganiami oraz standardami jakości w tych samych zakładach produkcyjnych co koła z oryginalnego wyposażenia.

95% całkowitej produkcji CMS stanowi produkcja na pierwsze wyposażenie OE.

CMS jest członkiem organizacji międzynarodowych, takich jak ETRTO  i współpracuje z niemieckimi laboratoriami TUV. Dzięki doświadczeniu i wiedzy w zakresie produkcji oryginalnych kół dla wiodących producentów samochodów, dane techniczne prawie wszystkich pojazdów istniejących na rynku zostały zebrane w bazach danych CMS i są wykorzystywane w dalszych procesach produkcji.

Od 35 lat główną zasadą w procesie projektowania kół CMS, jest projektowanie estetycznych modeli, które mają cechy jakościowe równoważne z oryginalnym wyposażeniem, koncentrując się jednocześnie na bezpieczeństwie produktu.

SZukasz odpowiedniej felgi?

Odwiedź konfigurator producenta

Pobierz Aktualny Katalog producenta

ECE

DESIGN-AWARD

OEM-QUALITY

USPRAWNIJ SWOJĄ PRACĘ I SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY

Więcej o marce CMS

Marka CMS rozpoczęła produkcję swoich felg na rynek lokalny już w latach 50′. Dopiero w latach 1996-1997 rozpoczęła ekspansję w Europie, gdzie szybko zyskała popularność dzięki niecodziennemu wzornictwu. Do dziś dzięki wysokiej jakości i dbałości o szczegóły producent ten jest jednym z liderów rynku europejskiego, co potwierdza produkcja obręczy na rynek pierwotny dla producentów takich jak Bentley, Toyota, Seat, Peugeot, Renault i VW.

Wszystkie produkty CMS posiadają certyfikat TUV, gwarantujący jakość i bezpieczeństwo.

Odtwórz wideo